Home » Денес без струја дел од Карпош, а без вода дел од Центар

Денес без струја дел од Карпош, а без вода дел од Центар

by Журнал

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информира дека денес, поради технички зафати во електродистрибутивната мрежа, во одреден период од денот без струја ќе биде дел од Општина Карпош, а без вода, поради изведување водоводен приклучок, ќе биде дел од Општина Центар.

Од 11.30 до 15.00 часот струја нема да имаат дел од корисниците на ул. „Хелсинки“ бр. 58 (А и Б), 56 (А и Б), 54, 52, 50 и 48, ул. „Нобелова“ бр. 22, 24, 26, 19 (А и Б), 21 (А и Б), ул. „Лондонска“ бр. 1 (А и Б), 3, како и ресторанот „Две Капки“.

Од 10.00 часот без вода ќе бидат корисниците од ул. „Дане Крапчев“ и од дел од ул. „Дебарца“ и „Славка Недиќ“.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More