Home » Дел од Злокуќани без вода

Дел од Злокуќани без вода

by Журнал.мк

Без вода денеска од 9:30 часот ќе бидат дел од корисниците лоцирани на улицата „22“ и комплексот „Св.Јован“ во населбата Злокуќани.

Како што информира ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, прекинот во водоснабдувањето е поради уличен дефект на улица „Скупи“ 22/34 во Злокуќани.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато до санирање на дефектот.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More