31.8 C
Skopje
Wednesday, August 17, 2022

Дел од професионалните војници се жалат на ниските плати

Најчитани вести

-Војниците над 45-годишна возраст се изманипулирани, понижени и злоупотребени од МО, а напуштени од Синдикатот. Со плата далеку под просекот и вработувања со нетранспарента и далеку од законот постапка, според принципот „за едни мајка, за други маќеа“, се пожалија денеска дел од професионалните војници пред камерите.

https://www.facebook.com/watch/?v=472016434194716

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com