Home » Дел од дрвена врата од филмот „Титаник“ е продаден за 719.000 долари

Дел од дрвена врата од филмот „Титаник“ е продаден за 719.000 долари

by Lina Muslija

Белешките од Heritage Auctions откриваат дека дрвото всушност било дел од рамката на вратата над влезот на дневната соба од прва класа, според Гардијан.

Во обид да се искачат на релативна безбедност по потонувањето на Титаник, Џек и Роуз сфаќаат дека има место само за една личност и ликот на Леонардо ди Каприо се жртвува себеси за да ја спаси хероината.

Делот од вратата долго време предизвикува контроверзии меѓу љубителите на филмот, а режисерот Џејмс Камерон претходно се обиде да докаже дека навистина имало место само за Роуз на предметното дрво.

Фустанот од шифон што го носела актерката Кејт Винслет како Роуз е продаден за 125.000 долари.

Други холивудски предмети продадени на аукција се камшикот на Индијана Џонс од „Храмот на пропаста“ за 525.000 долари, секирата на Џек Николсон од „The Shining“ исто така продадена за 125.000 долари и многу други.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More