Home » Дедо од Прилеп си ја силувал малолетната внука

Дедо од Прилеп си ја силувал малолетната внука

by Журнал

На 16.02.2024 во 16.40 часот во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп го лишиле од слобода Д.Ј.(69) од Прилеп, постапувајќи по претходна пријава дека извршил обљуба врз неговата малолетна внука, соопшти МВР.

По целосно расчистување и документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More