Home » Де Ла Фуенте го објави списокот со фудбалери за ЕП 2024 (ФОТО)

Де Ла Фуенте го објави списокот со фудбалери за ЕП 2024 (ФОТО)

by Lina Muslija

Селекторот на Шпанија, Луис Де Ла Фуенте го објави поширокиот список со фудбалери за Европското првенство (ЕП) кое се игра оваа година.

Де Ла Фуенте треба да го објави конечниот список од 26 фудбалери по пријателските средби против Андора и Северна Ирска.

Шпанија е во групата Б со Албанија, Италија и Хрватска, а ЕП се игра од 14 јуни до 14 јули.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More