Home » Данка е убиена, уапсени се двајца осомничени, изјави Вучиќ

Данка е убиена, уапсени се двајца осомничени, изјави Вучиќ

by Журнал.мк

Две лица се уапсени за убиството на девојчето Данка Илиќ, изјави српскиот претседател Александар Вучиќ.

„Имам лоши вести за ова дете, за нашата Данка од Бор. Полицијата уапсила две лица кои ја убиле малата Данка, а колку што разбрав и двајцата го признале тоа. Со какви чудовишта си имаме работа. Имаме ли повеќе детали? Ако немаме, останатото ќе ве информира полиција. Благодарам на полицијата за се“, најави Вучиќ на вонредната седница на Владата.

Сега ја водат полицијата до местото каде што го фрлиле телото на детето, посочи тој.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More