Home » Данела Арсовска поднесе листи во 4 изборни единици: Ова се нејзините кандидати

Данела Арсовска поднесе листи во 4 изборни единици: Ова се нејзините кандидати

by Журнал.мк

Кратко пред истекот на последниот рок, скопската градоначалничка Данела Арсовска и нејзината туку што преземена партија Нова Алтернатива ги поднесоа кандидатските листи за изборите.
Довербата од граѓаните ќе ја бараат во 4 изборни единици а во 5 и 6 изборна единица немаат поднесено листи.

Ова се кадрите на Нова Алтернатива

Нова Алтернатива , листи:

ИE 1

1.Данела Арсовска

2.Александар Кузинаков

3.Виктор Панчевски

4.Даниела Ќолеќеска

5.Ванчо Именски

ИЕ 2

1.Драги Митковски Книга

2. Гоце Трајковски

3.Дијана Неделкоска

4. Кирил Петров

5.Мартин Анѓеловски

ИЕ 3

1.Ирена Витина

2.Васе Коцев

3.Геге Демировски

4.Даниела Делева

5.Коце Михајлов

ИЕ 4

1.Ана Цамбулева

2.Блажо Настов

3.Џенгис Мемедоски

4. Ристе Марков

5. Сократ Ефтимовски

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More