Home » Данела Арсовска денеска станува нов претседател на партијата Нова алтернатива

Данела Арсовска денеска станува нов претседател на партијата Нова алтернатива

by Журнал

Конвенција за промоција на градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска за нов претседател на политичката партија Нова алтернатива е најавена за вечерва во Скопје.

-Имаме чест да ве поканиме на конвенција за промоција на новиот претседател на политичката партија Нова Алтернатива – Данела Арсовска. Конвенцијата ќе се одржи утре 17. 01.

2024 (среда) во 18 часот, во Кристална сала, хотел „Континентал“ – стоеше вчера во поканата за конвенцијата од партијата.

Арсовска во телевизиско интервју на 5 јануари информираше дека се подготвува да формира политичка партија, но не одговори директно дали може да се очекува учество на оваа партија на претстојните парламентарни избори закажани за мај годинава.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More