Home » Дали денеска истече ултиматумот од Реал за Мбапе?

Дали денеска истече ултиматумот од Реал за Мбапе?

by Журнал

Килијан Мбапе следното лето би можел да ја продолжи кариерата како слободен фудбалер во тимот со кој ќе ги договори најдобрите услови.

Реал Мадрид е еден од кандидатите, но наводно претходно имал поставено ултиматум до Мбапе да го каже последниот збор до 15 јануари.

Засега нема информација дали Мбапе ја прифатил понудата на „кралевите“ или ќе си ја бара среќата на друго место.

Мбапе претходно беше на праг до потпис со Реал Мадрид, откако им даде збор на „кралевите“, но на крајот се премисли и потпиша нов договор со ПСЖ.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More