Home » Д-Р БЕЌАРОВСКИ: Тоа што цела година го трубиме со моите колеги д-р Пановски и д-р Даниловски подобро го разбираат комшиите

Д-Р БЕЌАРОВСКИ: Тоа што цела година го трубиме со моите колеги д-р Пановски и д-р Даниловски подобро го разбираат комшиите

by Журнал.мк

Д-р Нико Беќаровски од Клиниката за токсикологија, со пост на својот Фејсбук профилот информира дека Србија строго ја забранува употребата на антибиотици и високи дози на витамини во лечење на ковидот.

“За да нема недоразбирања, во најновиот протокол за вонхоспитално лечење на болни со Ковид-19 во Србија СТРОГО СЕ ЗАБРАНУВА УПОТРЕБА НА АНТИБИОТИЦИ и високи дози витамини !!!

Изгледа тоа што цела година го трубиме со моите колеги Nikola Panovski и Dragan Danilovski подобро го разбираат комшиите од домашните“ напиша д-р Беќаровски.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More