Home » Централна свеченост по повод четири години од членството на Северна Македонија во НАТО

Централна свеченост по повод четири години од членството на Северна Македонија во НАТО

by Журнал.мк

Централна свеченост по повод четири години од членството на Северна Македонија во НАТО и одбележување на Денот на Генералштабот.

Се одбележува и денот на генералштабот, а на свеченоста се обратија првиот вицепремиер Маричиќ, министерката за одбрана Славјанка Петровска и директорот на генералштабот на армијата, генерал Симеон Трајковски.

Во рамки на свеченоста армиската гарда ја изведе показната точка „егзерцир“, а промовирани ќе бидат и две поштенски марки изработени по повод 4-годишнината од членството на Македонија во НАТО и 75-годишнината од основањето на Алијансата – соопштија од министерството за одбрана

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More