Home » Цеков: Доколку ги усогласиме нашите програмски определби ќе бидеме дел од владата

Цеков: Доколку ги усогласиме нашите програмски определби ќе бидеме дел од владата

by Журнал.мк

Миле Цеков од ЗНАМ во емисијата 24 анализа рече дека движењето ЗНАМ е организирана партија и назначиле преговарачки тим кој треба да органите на партијата да донесе извеѓтај во однос на преговорите.

– Тие се во завршна фаза за евентуалното коалицирање во владата. По завршување на тие преговори, заедно со извештајот, преговарачкиот тим ќе ги достави до органите и телата на партијата и ќе разгледаме за евентуалните кадровски решенија. Не сум дел од преговарачкиот тим, но набрзо тој тим ќе излезе со соопштение. Доколку ги усогласиме нашите програмски определби ќе бидеме дел од владата и доколку тие бидат составен дел од идната влада. – рече Цеков.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More