Home » Човек нападнат од мечка кај Македонски Брод

Човек нападнат од мечка кај Македонски Брод

by Журнал.мк

Едно лице бил нападнато од мечка вчера на потегот меѓу селата Пласница и Ораоец, општина Македонски Брод, информира ЦУК.

Нападнатиот бил спасен од ловци кои случајно биле во близина на местото на нападот и откако слушнале повици за помош испукале неколку истрели во воздух по што мечката побегнала. Нападнатото лице кое било преплашено се здобило со телесни повреди.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More