Home » Член на екипата загина на сетот на серијата „Wonder Man“ на Марвел

Член на екипата загина на сетот на серијата „Wonder Man“ на Марвел

by Журнал

Човекот, монтер, вчера паднал од пистата на сетот во студиото „Радфорд“ надвор од Лос Анџелес, соопшти полицискиот оддел во Лос Анџелес.

Портпаролот на Марвел ја потврдил смртта на човекот, а Канцеларијата на медицинскиот преглед на округот Лос Анџелес го идентификуваше како 41-годишниот Хуан Карлос Осорио од Темпл Сити, Калифорнија.

„Нашите мисли и најдлабоко сочувство се со неговото семејство и пријателите, а нашата поддршка стои зад истрагата за околностите околу оваа несреќа“, рече портпаролот на Марвел.

Монтерите поставуваат скелиња за држење светла, камери и друга опрема под различни агли. Снимањето не било почнато во моментот на несреќата, а продукцијата била прекината цел ден.

Управата за безбедност и здравје при работа (OSHA) ќе го испита случајот.

„Работиме на поддршка на семејството на нашиот член, неговите колеги и соработници. Безбедноста на снимањето е наш највисок приоритет и ќе му помогнеме на Cal/OSHA во нивната истрага на кој било начин“, се вели во соопштението.

„Wonder Man“ е претстојна серија на Дизни+ во која глуми Јахја Абдул-Матин II како Сајмон Вилијамс, каскадер кој стана суперхерој. Снимањето треба да започне во март по одложувањата поради штрајковите на писателите и актерите во Холивуд минатата година.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More