Home » ЧЕТКАР ЌЕ СНИМА НОВ АЛБУМ ВО АМЕРИКА И ЌЕ НАСТАПИ ВО ЊУЈОРК И ДЕТРОИТ

ЧЕТКАР ЌЕ СНИМА НОВ АЛБУМ ВО АМЕРИКА И ЌЕ НАСТАПИ ВО ЊУЈОРК И ДЕТРОИТ

by Lina Muslija

На 26 април, џез-гитаристот Владимир Четкар ќе одржи концерт во клубот „Челзи тејбл“ во Њујорк со своја авторска музика и аранжмани, а гостин ќе му биде диско музичарот Ди Си Лару. На 3 мај Четкар ќе настапи во Детроит.

По настапите во САД, музичарот од Охрид ќе свири во Скопје, во клубот „Мош“ на 18 мај.

Во Амeрика, Четкар ќе го доврши снимањето на неговиот нов студиски албум, кој ќе биде промовиран оваа година.

Овој месец ќе се промовира и нов ремикс на музика од Четкар. Ремиксот е направен во Виена од диџејот и продуцент Маникс Килинг за шесната „Сѐ за тебе“ (All For You). Ова е трет ремикс на авторска музика на Владимир Четкар кој ќе биде издаден во последнава година.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More