Home » Челзи испрати понуда од 25 милиони евра до Дортмунд за холандскиот дефанзивец

Челзи испрати понуда од 25 милиони евра до Дортмунд за холандскиот дефанзивец

by Lina Muslija

Првичната понуда на Борусија Дортмунд за холандскиот дефанзивец Јан Матсен ќе биде околу 25 милиони евра за почеток на преговори со Челзи. Сепак, ослободителната клаузула на 22-годишниот лев бек, кој минатата сезона играше како позајмен во германскиот тим е вредна 35 милиони евра.

Се очекува двата клуба да разговараат за ситуацијата во наредните денови, објави експертот за трансфери Фабрицио Романо.

Задржувањето на Матсен е приоритет за Борусија Дортмунд, но финалистите од Лигата на шампионите не се подготвени за големи потези и ќе размислуваат за алтернативи.

Холанѓанецот во изминатата сезона забележа 16 натпревари и 2 гола во Бундеслигата.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More