Home » Чека суспензија, а ќе биде дел од судискиот тим за дуелот Реал-Лајпциг во ЛШ

Чека суспензија, а ќе биде дел од судискиот тим за дуелот Реал-Лајпциг во ЛШ

by Lina Muslija

Италијанскиот судија Марко Ди Бело ќе биде дел од реванш натпреварот од осминафиналето на ЛШ помеѓу Реал Мадрид и Лајпциг.
Овој судија викендов беше во центарот на вниманието на италијанската јавност поради тоа што покажа 11 жолти и 3 црвени картони на дуелот меѓу Лацио и Милан (0:1).Тој тотално ја изгуби контролата на натпреварот, а поради грешките е суспендиран од Серија А и неофицијално се зборува дека таа ќе трае еден месец, па дури се зборува дека потоа ќе биде префрлен во Серија Б.
Ди Бело ќе биде дел од италијанската експедиција за претстојниот меч меѓу Реал и Лапциг и покрај лошото арбитрирање. Сепак, тој нема да биде главен на теренот туку ќе ја има улогата на четврти судија, а лидер ќе биде Давиде Маса.
Ди Мело беше суспендиран на почетокот на сезоната поради лошиот настап на мечот Јувентус и Болоња во август.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More