-4 C
Skopje
Monday, January 18, 2021

CATEGORY

Uncategorized

Свечени изјави на новоизбраните членови на ДИК

Денеска, пред претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери и генералната секретарка, Цветанка Иванова, новоизбраните членови на Државната изборна комисија, дадоа свечена изјава. Нови...

Ана Бранбиќ ја прими втората доза од вакцината на „Фајзер“

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ денеска ја прими и втората доза од вакцината на „Фајзер“. При ревакцинацијата таа ги повика граѓаните масовно да се...

(Видео) СДСМ: Годинава може да се обезбеди вакцинација за над милион граѓани

Почитувањето на мерките и задолженијата за заштита од коронавирусот од страна на мнозинството граѓани, како и засилените контроли и инспекции од страна на институциите,...
- Advertisement -

Latest news