23.8 C
Skopje
Saturday, June 25, 2022
spot_img

CATEGORY

Uncategorized

Левица гласаше против промена на имињата на улиците како на пример Стив Наумов, Славко Јаневски, Блаже Конески, Салвадор Аљенде…

Советот на Град Скопје на вчерашната седница усвои одлука со која се менуваат имињата на 485 улици и 8 мостови, плоштади и други инфраструктурни...

Заврши координацијата кај Џафери, вечерва нема седница за одложување на пописот

Нема услови денеска да се одржи седница на Собранието за одложување на пописот. Ова е епилогот од попладневната координација кај претседателот на Собранието Талат...

Македонија почнува од Букурешт, желбата е Катар

Нашата најдобра фудбалска репрезентација денеска го одработи својот втор тренинг во пресрет на стартот на квалификациите за СП во Катар 2022 година. Почнуваме во...

Ибрахимовиќ доби повик за Шведска

Златан Ибрахимовиќ и дефинитивно се враќа во националниот тим на Шведска. Тој денеска доби повик за настап на стартот на квалификациите. Со тоа и официјално,...

СО АВТОСТОП ИБРАХИМОВИЌ СТИГНА НА САН РЕМО

Шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ задоцни дури три часа на музичкиот фестивал, Сан Ремо, затоа што на автопатот имало сообраќајна несреќа и тој заглавил во...

Хаварија во РЕК Битола, хибридниот режим потроши милиони на ремонти, а енергетскиот систем пропаѓа

Нов “блесок“ на СДСМ – ХАВАРИЈА на турбина во ТЕЦ Битола. Деновиве сме сведоци на ново “блескање“ во енергетиката од страна на СДСМ. Тешка...

Ана Бранбиќ ја прими втората доза од вакцината на „Фајзер“

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ денеска ја прими и втората доза од вакцината на „Фајзер“. При ревакцинацијата таа ги повика граѓаните масовно да се...

(Видео) СДСМ: Годинава може да се обезбеди вакцинација за над милион граѓани

Почитувањето на мерките и задолженијата за заштита од коронавирусот од страна на мнозинството граѓани, како и засилените контроли и инспекции од страна на институциите,...
- Advertisement -spot_img

Latest news

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com