-9.2 C
Skopje
Thursday, January 20, 2022
spot_img

CATEGORY

Регион

Грција со уште построги мерки по црниот ковид рекорд

Работно време до полноќ за угостителските објекти и ноќните клубови, работа од дома до 50 отсто за јавниот и приватниот сектор, спортски натпревари со...

Маж во Бар се заканува дека ќе крене банка во воздух

Полицијата во црногорскиот град Бар евакуира дел од улицата Маршал Тито откако црногорец се закани дека ќе активира експлозив, јави „Вијести“. Од Полициската управа за...

На 30 години затвор е осуден таткото од Хрватска, кој од балкон си ги фрли четирите деца

Тој во февруари ги фрлил своите четири деца од првиот кат од куќа во Паг. Според Врховниот суд, ова е пресуда во трет степен. „Во...

Борел: Поделбите го попречија патот на балканските држави кон ЕУ

Растот на ескалациите и реториката на поделби на Западен Балкан, годинава, ги попречиле земјите од регионот во нивниот пристап кон европската иднина, смета шефот...

Додик: БиХ е единствената колонија во Европа !

рпскиот член на Претседателството на БиХ, Милорад Додик, проблемот во БиХ го гледа во странците кои според него ниту се избрани, ниту именувани, а...

Пет земјотреси во Грција во последните 48 часа

Нов земјотрес со јачина од 5,4 степени според Рихтеровата скала го погоди грчкиот остров Крит, по што следел малку послаб од 4,2 степени. Институтот за...

За еден ден регистрирани 20.138 новозаразени со коронавирусот во Турција

Во изминатите 24 часа во Турција се регистрирани уште 20.138 случаи на коронавирус и 173 починати лица. Повеќе од 128,66 милиони дози вакцина против Ковид-19...

Земјотрес ја стресе и Хрватска

Земјотрес со јачина од 3,1 степени според Рихтеровата скала се случи утринава во 6 часот и 28 минути кај Глина, соопшти Хрватската сеизмолошка служба. Епицентарот...

Омикрон влезе и во Косово: Регистрирани девет случаи

Националниот институт за јавно здравство на Косово (ИКШПК) објави дека во земјата е потврдено присуството на новиот сој Омикрон на коронавирусот, јави дописникот на...

Курти: Претходните влади го оставија Косово срамнето со земја

Косовскиот премиер и лидер на партијата Движење самоопределување (ВВ) Албин Курти ги обвини претходните власти за тешката состојба во која се наоѓа земјата, вклучително и актуелната криза со...
- Advertisement -spot_img

Latest news

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com