27.8 C
Skopje
Sunday, July 3, 2022
spot_img

CATEGORY

Регион

Фатен штипјанец осомничен за извршена кражба

олициски службеници од Полициската станица Штип , вчера во 10:15 часот во Штип, го лишиле од слобода Д.М.(33) од Штип поради основано сомнение дека...

Грчки генерал ѝ се закани на Турција: Ќе го гранатираме Истанбул

Турција и Грција долги години се во напнати односи, поради што на моменти ситуацијата е пред ескалација во конфликт. Уште едно територијално прашање се појави...

Утринава немаше кворум на седницата во Бугарија за францускиот предлог

За денеска беше најавена седницата на Комисијата за надворешна политика во Бугарија со единствена точка на дневниот ред – францускиот предлог и билатералниот протокол,откако...

Петков од Брисел: Ќе го одржам зборот за С Македонија и ќе оставам парламентот да одлучи

Петков рече дека него лично му се допаѓа францускиот предлог, а предлог за одобрување на нацрт-преговарачката рамка и нацрт-заклучоците на Советот на ЕУ до...

СТРЕЛАНО СО ОГНЕНО ОРУЖЈЕ ВО АВИОН НА КРОАЦИЈА ЕРЛАЈНС? Летал од Загреб за Сараево, во тек е опсежна истрага на пистата

Авионот на „Кроација ерлајнс“ кој синоќа слета на пистата на меѓународниот аеродром во Сараево од Загреб, е оштетен и се претпоставува дека е тоа...

И Бетмен и жената-мачка се одговорни за смената на Петков, се пошегува Захарова

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова, денеска иронично ги прокоментира обвинувањата на бугарскиот премиер во оставка, Кирил Петков, дека за неговото...

Активисти на бугарската партија ВМРО,протестираа пред домот на Борисов

Активисти на бугарската партија ВМРО предводени од европратеникот Ангел Џамбаски синоќа се собраа на протест пред домот на поранешниот премиер и лидер на ГЕРБ, Бојко...

ГЕРБ на Борисов до Собрание го поднесе предлогот за решавање на спорот со Скопје

Пратеничките групи на ГЕРБ-СДС и ДПС доставија два нацрти до Народното собрание за решавање на спорните прашања меѓу Софија и Скопје, јави известувачот на...

Жиофре: ЕУ не и поставува нови пречки на Србија, процесот на европска интеграција е јасен

Шефот на делегацијата на Европската унија во Србија Емануел Жиофре, во авторски текст за белградски Курир пишува дека ЕУ не и поставува нови пречки...

Поради дефект исклучен од работа Петтиот блок на бугарската нуклеарна централа во Козлодуј

Рано утринава, во 6.05 часот, со работа запре Петтиот блок на нуклеарната централа Козлодуј во Бугарија, соопшти централата на својот сајт. Во соопштението се наведува...
- Advertisement -spot_img

Latest news

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com