17.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022
spot_img

CATEGORY

Регион

Седумчлено босанско семејство затруено од полнети пиперки

Седум лица се хоспитализирани на Клиниката за инфективни болести во Сараево под сомневање дека се затруени од храна односно од полнети пиперки и лубеници. Нивната...

Хакиран бугарскиот даночен систем, украдени податоци на стотици илјади Бугари

Владата во Софија соопшти дека хакери упаднале во системите на даночната управа и украле лични и финансиски податоци на голем број Бугари, објавија бугарските...

Словенка исчезнала на Мљет, се нуди награда од 10 илјади евра за нејзино пронаоѓање

Словенката Алма Новљан исчезнала на хрватскиот остров Мљет каде била на одмор со нејзиниот сопруг. Последен пат била видена на 26 јуни од кога...

Весели: Ја поддржувам идејата за суспензија на таксите

Претседателот на косовскиот Парламент, Кадри Весели изјави дека ја поддржува идејата за времена суспензија на воведените 100 процентни такси на производите од Србија, со...

Нов тренд на Скијатос кој е опасен по живот

Можноста за невообичаена фотографија е неодолива за селфи-авантуристите, кои за таа цел одат во радиоактивни градови, езера или се качуваат на огромни височини, поради...

Мета го обвини Рама дека ја оставил земјата без Уставен суд

Албанскиот претседател Илир Мета, откако не ги потпиша и му врати три закони на премиерот Еди Рама, го обвини дека две години го попречува...

Трамп: Нема да ѝ продадеме борбени авиони на Турција

САД нема да ѝ продадат борбени авиони Ф-35 на Турција, бидејќи Анкара одлучи да купи ракетен систем С-400 од Русија, порача американскиот претседател Доналд...

Шефот на грчката дипломатија на средба со Помпео во Вашингтон

Шефот на грчката дипломатија Никос Дендиас и неговиот американски колега Мајк Помпео денеска ќе се сретна во Вашингтон. На средбата се очекува да разговараат...

Вучиќ најави продолжување на преговорите со Косово во септември

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денес дека во септември треба да има некаков вид продолжување на преговорите со Косово во Берлин или Париз. „Потребно е...

Уапсен маж осомничен за убиство на американската научничка

На Крит уапсен е маж осомничен за убиство на Сузан Итон (59), научник по молекуларна биологија, која работела на познатиот институт „Макс Планк“, објави...
- Advertisement -spot_img

Latest news

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com