17.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022
spot_img

CATEGORY

Регион

Тинејџер украл автобус во Белград – Застанувал на секоја станица како професионалец

Седумнаесетгодишно момче успеало да украде автобус во Србија и со него да се повози низ Белград за време на протестот на таксистите низ главниот...

Протест „Новинари против фантоми“ пред српската Влада

Групата за слобода на медиуми вечерва организираше протест пред зградата на српската Влада под мотото „Новинари против фантоми“ поради притисок врз новинарите во телевизијата...

Грција се заканува со специфични санкции за одделни членки на ЕУ

Европа мора да се подготви за нов бран на миграции и бегалци, предупреди грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис. Сто дена по стапувањето на должноста Мицотакис, чија...

Курти: ЗСО е мртва буква на хартија, Србите да се свртат кон поумерените српски партии

Јас сум свесен за притисоците што ги доживуваат Србите од Косово од паралелните структури на Србија на Косово, од кои едната е „Српска листа“,...

Малолетничка го убила новороденчето со помош на мајка си

Припадници на сараевската полиција уапсија малолетничка под сомнение дека го убила своето новороденче, а ја уапсиле и нејзината мајка под сомнение дека и помагалнала...

Додик: БиХ не е во статус кво, туку во распаѓање

Српскиот член на претседателството на БиХ, Милорад Додик, изјави дека тоа што претседателот на СДА, Бакир Изетбеговиќ, постојано ја негира уставната структура и настојува...

Вучиќ: Сакаат да ја укинат Српска листа во Косово, се движиме кон катастрофа

Српскиот претседател Александар Вучиќ во врска со информациите дека во Косово постои можност да се укине Српската листа, предупреди за многу лош развој на...

Пицула: Црна Гора ќе биде следната членка на ЕУ

Црна Гора постигна сериозен напредок на патот кон ЕУ и ќе биде следната членка на Унијата, изјави Тонино Пицула, новиот известител на Европскиот парламент...

Непријатен пречек на „Open arms“ на грчкиот остров Лезбос

Брод на невладината организација „Open arms“, што со своето присуство во морето им помага на бегалците и мигрантите, наишол на непријатен пречек на грчкиот...

Горан Весиќ бркан по „Кнез Михајлова“ од активисти на опозицијата

Активистите на опозицискиот Сојуз за Србија (СзС) синоќа во центарот на Белград го бркаа заменик градоначалникот Горан Весиќ, откако ја промовираше книгата за главниот...
- Advertisement -spot_img

Latest news

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com