-9.2 C
Skopje
Thursday, January 20, 2022
spot_img

CATEGORY

Регион

Харадинај го осуди ранувањето на младиот Србин во Митровица

Премиерот во оставка на Косово, Рамуш Харадинај, го осуди ранување на 18-годишниот косовски Србин, што се случи вчера попладне на мостот на реката Ибар,...

За две години од Албанија заминале 6.500 медицински сестри

За две години Албанија ја напуштиле 6.500 медицински сестри, а таа бројка постојано расте. Ова за тиранската телевизија Ора њуз го изјави Елсон Јачај, претседател...

Страшно убиство во Србија: Маж ја задавил сопругата среде двор

Сафет С.(53) е уапсен во селото Торак кај Житиште поради сомнеж дека во семејната куќа ја задавил својата сопруга Виолета (35) . Несреќната жена...

Луда снимка од Блеград: Мајка вози, а детето седи на прозор (ВИДЕО)

Шокантна снимка емитувала српската телевизија „Прва“ на која се гледа мајка која вози, а на совозачкиот прозор седи дете. Оваа снимка е направена во Белград,...

Мустафа и Курти во последен обид да договорат предизборна коалиција

Лидерите не Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) и Движењето Самоопределување (ВВ), Иса Мустафа и Албин Курти, ќе се сретнат денеска во последен обид да...

Брисел: Србија не може да се зачлени во Евроазиската унија ако сака во ЕУ

Европската унија ја предупредила Србија дека не смее да биде дел од руската Евроазиска унија доколку сака да се зачлени во европскиот блок, информира...

КФОР најави вежби на Косово во наредните денови

Мисијата на КФОР објави дека ќе спроведе вежби и ќе ги премести своите трупи во различни делови на Косово во наредните денови како дел...

Турски воени авиони го нарушиле грчкиот воздушен простор

Два турски авиона Ф-16 вчера влегле во грчкиот воздушен простор (FIR Атина) над островите Панаја и Инусес, без претходно да достават план на летање,...

ДИРЕКТОРИ ПРВИ НА ТАПЕТ: Хрватска покрена први обвиненија во аферата „Агрокор“

Хрватското државно обвинителство ги покрена првите обвиненија во аферата „Агрокор“ против 29 лица, меѓу кои се и директори на 13 компании кои биле добавувачи...

Кукан и Флекенштајн во Белград во посредничка мисија меѓу власта и опозицијата

Поранешните европратеници, Едуард Кукан и Кнут Флекенштајн, денеска во српското Собрание во Белград ја започнаа дводневната посредничка мисија зад затворени врати со претставници на...
- Advertisement -spot_img

Latest news

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com