8.8 C
Skopje
Sunday, November 28, 2021
spot_img

CATEGORY

Регион

Гром уби 39-годишен маж во Зеница

Маж од Зеница на возраст од 39 години загинал откога гром удрил во него, како последица од невремето коешто вчера ја зафати Хрватска и...

Гостопримството на Црногорците под знак прашање – на семејство со две мали деца му било забранет влез на плажа

На плажата кај хотелот „Палма“ влезот бил оневозможен за семејството Билафер од Бијеле. Мартин Билафер со сопругата и двете мали деца (2-годишно момче и 4-месечно...

ФБИ држи десет црногорски морнари на брод каде беа запленети 17,5 тони кокаин

Агенти на американското Федерално биро за истраги (ФБИ) го ограничиле движењето на десет црногорски државјани на брод во Филаделфија, каде беа запленети 17,5 тони...

Напнато во Медитеранот, грчките воени сили во состојба на готовност

Грчките вооружени сили се во состојба на готовност поради продолжување на можниот турски „провокативен“ настап во источниот Медитеран, пишува грчкиот весник „Катимерини“. Според грчкиот весник,...

Доживотен затвор за тројца Бугари поради смртта на 71 мигрант

Судот во Унгарија на доживотен затвор осуди четворица шверцери на луѓе поради смртта на 71 мигрант, чии тела биле пронајдени натрупани во камион оставен...

Секој десетти работник во Словенија е странец

Клучниот проблем на словенечката економија е дека земјата има недостиг од работна сила која ќе ги одржува високите стапки на економски раст како во...

Според „Ле Соир“, Колинда Грабар-Китаровиќ е сериозен кандидат за водечка функција во ЕУ

Белгискиот весник „Ле Соир“ во голем текст за можните решенија за водечки функции во европските институции, покрај хрватскиот премиер Андреја Пленковиќ, ја спомнува и...

Експлодира возило во тунел во Хрватска

Околу еден час биле затворени тунелите во двата правци на хрватскиот автопат од Загреб до Сплит, откако се запалило и експлодирало возило. Во тунелот „Свети...

Рама му порача на Мета избори на 30 јуни ќе има

Албанскиот премиер Еди Рама од собраниската говорница на денешата пленарна седница го обвини претседателот Илир Мета за неговите постапки, велејќи дека „додава бензин на...

За три недели албанската гранична полиција и Фронтекс откриле 400 имигранти

Oд почетокот на мисијата на Фронтекс во Албанија 22 мај до сега откриени се околу 400 имигранти во зелениот појас на албанско-грчката граница. Од нив...
- Advertisement -spot_img

Latest news

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com