8.8 C
Skopje
Sunday, November 28, 2021
spot_img

CATEGORY

Регион

Радев со вето за купување американски авиони

Бугарскиот претседател Румен Радев стави вето на спорното купување американски борбени авиони Ф-16. Како причини Радев ги наведе високата цена, недоволната опрема и зголемувањето...

Премиерката на Романија ќе се кандидира за претседател

Романската премиерка Виорика Данчила во ноември ќе се кандидира за претседател, одлучи вчера раководството на Социјалдемократската партија, во обид да го спречи досегашниот претседател...

Автобус слета од патот во Турција, повредени 25 туристи

Најмалку 25 лица беа повредени во Анталија кога автобус со туристи од Полска, Русија и Норвешка слета од патот и се преврте. Несреќата се случила...

Харадинај денеска пред пецијалниот суд во Хаг

Косовскиот премиер во заминување, Рамуш Харадинај, стигна во Хаг каде денеска ќе биде сослушан во специјалниот суд за воени злосторства. Според најавите, специјален обвинител...

Мицотакис најави мерки за помош за настраданите во ланските пожари

Нашата држава, тогаш, не само што се покажа неспособна да заштити толку животи и имоти, за жал дури и сега се покажува неспособна да...

Чавушоглу: Сакаме да ги подобриме односите со Грција

Турскиот министер за надворешни работи Мевлут Чавушоглу изјави дека Анкара сака да ги подобри односите со Грција и да усвои пакет-аранжман на односите, кои...

Кај Даниловград отворен Музеј на магариња, прв во регионот

Во Црна Гора, не така одамна, кога селата беа полни и кога поголем број селани ја обработувале земјата, речиси и да немало домаќинство што...

Хрватска гради складиштe за нуклеарен отпад на границата со БиХ

РЕГИОНХрватска гради складиштe за нуклеарен отпад на границата со БиХОбјавено пред 2 часа - 22 јули, 2019Од Макфакс Хрватска одлучи да почне со изградба на...

Уапсено едно лице за вчерашниот пожар во западниот дел на Атика

Дирекцијата на грчката Противпожарна служба за справување со криминал со подметнување пожари, вчера уапси 64-годишен маж под сомнение дека од небрежност го предизвикал пожарот...

Грчкиот Парламент вечерва ќе гласа за доверба на владата на Мицотакис

Парламентот на Грција вечерва ќе гласа за доверба на новата влада, откако претходно расправата, со обраќање, ќе ја заврши грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис. Кусо пред...
- Advertisement -spot_img

Latest news

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com