(Видео) Во Драч со експлозија урната зграда оштетена од земјотресот

Со контролирана експлозија срушена е шесткатна зграда што се сметала за објект под закана од уривање по земјотресот од 6,4 степени кој...

Вучиќ на гости кај Путин по шпионската афера во Србија

Владимир Путин денеска ќе биде домаќин на Александар Вучиќ во Сочи по шпионскиот скандал што ги потресе традиционално пријателските односи меѓу Русија...

Тачи: ЕУ треба да го докаже партнерството со Балканот

Претседателот на Косово Хашим Тачи изјави дека новото раководство на Европската унија треба да докаже дека е одржлив партнер на регионот Западен...

Колинда најави нов производ наречен Чоколинда

Хрватската претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ рече дека не ѝ пречи „Подравка“ да го нарече нејзиниот нов производ Чоколинда, пренесува „Даница“.

Ердоган: Ќе се спротивставиме на планот на НАТО, ако не ги...

Турција ќе се спротивстави на планот на НАТО за одбрана на балтичките земји, ако алијансата не ги прогласи за терористи групите против...

Руските воени хеликоптери пристигнаа во Белград (ВИДЕО)

Спутник на српски јазик објави снимка на која на небото над Белград се гледа рускиот транспортен авион Ан-124 „руслан“ кој ги донесе...

Рама: Градоначалниците нека се движат со коњи

Премиерот на Албанија, Еди Рама во текот на 6-тата вонредна седница на Владата имаше интересна изјава. Тој истакна дека...

(Видео) Мигрантите во БиХ првиот снег го дочекаа во влечки

Стотици мигранти сместени во импровизираниот камп „Вучјак“ кај Бихаќ се смрзнуваат од студ веќе неколку недели, но откако падна снег во БиХ...

Вучиќ и Церар: Србија и Словенија се за европска перспектива на...

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ денеска имаше средба со министерот за надворешни работи на Словенија, Миро Церар. Како што...

Чудата на животот: Семејство остана без дом од земјотрес, но ја...

Семејството Сула од албанскиот пристаншен град Драч,кој е најпогоден од катастрофалнот земјотрес, е едно од многуте кои ги загубија своите домови во...

Follow us...

4,222FansLike
137FollowersFollow
414FollowersFollow
1,990SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Најнови Вести

Одронот кај Сенце над 50 кубни метри камен и земја

Вработените на дебарската секција на „Македонија пат” максимално се ангажрани во дорасчистувањето на одронот, кој утрово падна на патниот правец Дебар –...

МЗ: Уништивме сомнителен инсулин од паралелен увоз набавен во времето на ВМРО-ДПМНЕ, тие да...

Министерството за здравство преку соопштение го повика ВМРО-ДПМНЕ да одговори зошто набавувало сомнителен инсулин и да не манипулира на сметка на здравјето...

Македонија на 65-то место на рангирањето на Global Peace Index

Македонија се наоѓа на 65-то место на рангирањето на Global Peace Index за 2019 година напредувајќи за 23-места во однос на минатата...