10.8 C
Skopje
Sunday, October 24, 2021
spot_img

CATEGORY

Регион

Изгор сезона во Хрватска: паркинг 200 евра, провизија на банкомат 40 евра

Гостите во Хрватска покрај сместувањето, храната, пијалаците и екскурзиите, мора да платат дури и ако лежат на свој пешкир. Излежувањето на сопствена лежалка или пешкир...

Дијалогот Белград- Приштина, главна тема на средбата Хан- Вучиќ

Eврокомесарот за соседска политика и проширување Јоханес Хан синоќа во Белград се сретна со српскиот претседател Александар Вучиќ, со кого разговарал за ситуацијата на...

Љимај: Распуштањето на косовскиот Парламент само со согласност на партиите

Претседателот на косовската Социјалдемократска иницијатива Фатмир Љимај изјави дека по оставката на премиерот Рамуш Хардинај парламентот нема да може да се распушти бес согласноста...

Романија има потреба од милион работници

Романскиот министер за финансии Еуген Теодорович изјави дека земјата има потреба од еден милион работници. На конференцијата во Букурешт посветена на ситуацијата со вработувањето...

Мета побарал помош од ОБСЕ за кризата во Албанија

Албанскиот претседател Илир Мета на средба со генералниот секретар на организацијата за безбедност и соработка во Европа,ОБСЕ, Томас Гремингер, побарал ОБСЕ што поскоро да...

Харадинај ќе продолжи да шефува со Владата на Косово

Косовскиот премиер во оставка Рамуш Харадинај соопшти дека доцна синоќа од Хаг се вратил во Приштина и за денеска во 14 часот закажа редовна...

Радев со вето за купување американски авиони

Бугарскиот претседател Румен Радев стави вето на спорното купување американски борбени авиони Ф-16. Како причини Радев ги наведе високата цена, недоволната опрема и зголемувањето...

Премиерката на Романија ќе се кандидира за претседател

Романската премиерка Виорика Данчила во ноември ќе се кандидира за претседател, одлучи вчера раководството на Социјалдемократската партија, во обид да го спречи досегашниот претседател...

Автобус слета од патот во Турција, повредени 25 туристи

Најмалку 25 лица беа повредени во Анталија кога автобус со туристи од Полска, Русија и Норвешка слета од патот и се преврте. Несреќата се случила...

Харадинај денеска пред пецијалниот суд во Хаг

Косовскиот премиер во заминување, Рамуш Харадинај, стигна во Хаг каде денеска ќе биде сослушан во специјалниот суд за воени злосторства. Според најавите, специјален обвинител...
- Advertisement -spot_img

Latest news

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com