Курти: Во ЕУ не може да се случи национално обединување на...

Лидерот на партијата Самоопределување и најверојатно следен премиер на Косово, Аљбин Курти, синоќа изјави дека во Европската Унија не може да се...

Мигранти се стационираат на грчките острови, дали следната дестинација е Балканот?

Само на грчкиот остров Лезбос во текот на викендот пристигнале нешто помалку од 500 мигранти, пишуваат грчките медиуми повикувајќи се на Дирекцијата...

Страшно убиство во Србија: Маж ја задавил сопругата среде двор

Сафет С.(53) е уапсен во селото Торак кај Житиште поради сомнеж дека во семејната куќа ја задавил својата сопруга Виолета (35)...

Ричард Гренел назначен за специјален претставник во преговорите меѓу Белград и...

Претседателот на САД, Доналд Трамп го именуваше Ричард Гренел за специјален претседателски претставник за преговорите меѓу Белград и Приштина, соопшти Белата куќа.

БиХ статистика: На двајца вработени има едно невработено лице

Во Босна и Херцеговина, на двајца официјално вработени работници има едно невработено лице, покажува официјалната статистика. На крајот на...

Турски воени авиони го нарушиле грчкиот воздушен простор

Два турски авиона Ф-16 вчера влегле во грчкиот воздушен простор (FIR Атина) над островите Панаја и Инусес, без претходно да достават план...

Српска мисица на Косово покажа двоглав орел (ФОТО)

Српската претставничка на изборот на Мис слобода на светот кој се одржува во Призрен ја шокираше јавноста покажувајќи го двоглавиот орел кој...

Мицотакис денеска ќе положи заклетва како нов премиер

Лидерот на Нова демократија, Кирјакис Мицотакис денеска ќе положи заклетва како нов премиер на Грција, а потоа ќе дојде до примопредавање на...

Династијата Мицотакис повторно на чело на Грција каде влијателна e повеќе...

Претседателот на Нова Демократија, Киријакос Мицотакис, потомок на една од највлијателните грчки политички династии, ќе стане нов премиер откако неговата партија ја...

Три лица загинаа и едно дете е повредено во тешка сообраќајка...

Три лица ги загубија своите животи, а едно дете од 7-годишна возраст е пренесено во болница во тешката сообраќајна незгода која се...

Follow us...

4,222FansLike
137FollowersFollow
414FollowersFollow
1,990SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Најнови Вести

Одронот кај Сенце над 50 кубни метри камен и земја

Вработените на дебарската секција на „Македонија пат” максимално се ангажрани во дорасчистувањето на одронот, кој утрово падна на патниот правец Дебар –...

МЗ: Уништивме сомнителен инсулин од паралелен увоз набавен во времето на ВМРО-ДПМНЕ, тие да...

Министерството за здравство преку соопштение го повика ВМРО-ДПМНЕ да одговори зошто набавувало сомнителен инсулин и да не манипулира на сметка на здравјето...

Македонија на 65-то место на рангирањето на Global Peace Index

Македонија се наоѓа на 65-то место на рангирањето на Global Peace Index за 2019 година напредувајќи за 23-места во однос на минатата...