Автопатот „Арбен Џафери“ утре ќе биде затворен за сообраќај

Косовското Министерство за инфраструктура и транспорт објави дека утре, 23 ноември, од 9 до 16 часот ќе биде затворен за сообраќај делот...

Вучиќ закажа седница на советот за безбедност поради аферата со рускиот...

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, за денеска закажа седница на Советот за национална безбедност, поради можната шпионска афера во која наводно...

Здружението на новинари од Грција го осудува полициското насилство врз претставниците...

Здружението на новинари од грчките весници ги осудува случаите со полициското насилство врз новинарите, бара истото да го стори и владата и...

Хрватски воени пилоти превезувале шверцер со оружје

Тројца пилоти на Хрватското воено воздухопловство од воената база во Земуник се под истрага на цивилната и воената полиција, пренесува „Нова ТВ“.

Урсула Фон Дер Лајен, има порача на земјите од западен Балкан...

Идната претседателка на Европската комисија Урсула Фон Дер Лајен, има порача на земјите од западен Балкан, неодамна блокирани од Франција на...

Европските служби бараат продолжување на мисијата на ЕУЛЕКС на Косово

Агенција Европа објави интерен документ на Европската служба за надворешна акција во кој се бара мандатот на мисијата ЕУЛЕКС на Косово да...

Турција уапсила адвокат на германската Амбасада во Анкара

Турција уапси турски адвокат ангажиран од германската Амбасада во Анкара, изјави синоќа германски дипломат од Министерството за надворешни работи, потег што може...

Потврдена автентичноста на снимката на која руски разузнавач врбува српски агент

Српската Безбедносно-информативна агенција (БИА) ја потврди автентичноста на снимките каде рускиот разузнавач Георгиj Клебан му дава пари на еден наводно српски офицер.

Грција сели 20 илјади мигранти, ги затвора камповите на островите

Грчката влада објави нов систем на управување со миграцијата, преку преместување на 20.000 баратели на азил од островите на копно веќе следната...

Мигрант силувал две студентки во Љубљана

Триесет и осумгодишен државјанин на Мароко е уапсен под сомнение дека силувал две студентки во Љубљана. Како што пренесуваат...

Follow us...

4,116FansLike
140FollowersFollow
409FollowersFollow
1,820SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Најнови Вести

Пендаровски се сретна со српската премиерка Ана Брнабиќ

Претседателот Стево Пендаровски, во рамки на официјалната посета на Република Србија, денеска во Белград оствари средба и со претседателката на Владата, Ана...

Маркирач од УБК: Мендух Тачи имаше псевдоним „швалер”, „деда” беше Арбен Џафери

Пензионираниот маркирач од УБК, Марјан Јанкуловски кој внесува броеви кои треба да се прислушкуваат, сведочејќи на денешното рочиште за „Таргет-Тврдина“ рече дека...

Здравството најмногу пари ќе се троши на лекови за ретки болести, плати и реновирање...

Во здравството догодина најмногу пари ќе се трошат на лекови за ретки болести, плати и капитални проекти за реновирање на болници и...