17.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022
spot_img

CATEGORY

Македонија

Без вода дел од корисниците во Аеродром

Од ЈП „Водовод и канализација“ информираат дека поради изведување водоводен приклучок ф-300мм на ул.Владимир Комаров бб, прекинато водоснабдување денеска ќе имаат дел од корисниците...

Бојан Јовановски треба да даде исказ, заврши увидот во доказите

Бојан Јовановски денеска со полициска придружба од затворот во Шуто Оризари треба да даде исказ во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција....

Река: Победата на Курти е добра вест за посткоруптивeн Балкан, нема промена во односите со Македонија

Косово синоќа положи уште еден успешен демократски испит, одржа мирни избори, без инциденти и чии што резултати веднаш беа прифатени и од партиите кои...

Независната пратеничка група од ВМРО-ДПМНЕ бара да биде вклучена во преговорите за промени на Изборниот законик

Независната пратеничка група од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ бара да биде вклучена во преговорите за најавените промени на Изборниот законик. Во...

Министерството за правда не го коментира мислењето на Венециската комисија сè додека не биде официјално

„Мислењето на експертите на Венециската комисија е класифицирано сè до неговото усвојување од Комисијата, кога станува официјално. До неговото официјализирање нема да го коментираме,...

СДСМ: Новата грејна сезона со пониски сметки за парно

Главен столб во изборната програма 2016 на СДСМ беше се повеќе парите да завршуваат назад кај граѓаните, на што постојано на различни начини се...

Во четврток состанок на Вучиќ, Заев и Рама

Во четврток, на 10 октомври во Нови Сад, ќе се одржи трилатерален состанок меѓу српскиот претседател Александар Вучиќ и премиерите на Северна Македонија и...

Шаленберг: Северна Македонија испорача резултати, сега на ред е Брисел

Министерот за Европа, интеграција и надворешни работи на Република Австрија, Александер Шаленберг, посочи дека Австрија дава целосна поддршка на процесот на проширување, оценувајќи дека...

Утре Боки 13 ќе дава исказ пред Русковска

Првоосомничениот во случајот „Рекет", Бојан Јовановски - Боки 13 утре од затворот во Шутка ќе биде спроведен во Обвинителството за гонење на организиран криминал...

Спасовски: Ветингот да биде спроведен од министерот, па до секој вработен во МВР

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, во интервју за Слободен печат, истакна дека ветингот ќе биде спроведен за секој член на МВР, без отстапување. „Ветингот...
- Advertisement -spot_img

Latest news

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com