23.8 C
Skopje
Saturday, May 21, 2022
spot_img

CATEGORY

Македонија

Изменет сообраќаен режим на патот Ресен-Битола

На автопатот А3, на патниот правец Ресен – Битола денеска ќе се изведуваат градежни активности при поставување на индуктивни јамки, соопшти Автомотосојузот на Македонија. Активностите...

ВМРО-ДПМНЕ: Власта е уплашена и затоа прибегнува кон притисоци, закани и шиканирања

СДСМ паѓа. Власта е уплашена и затоа прибегнува кон притисоци, закани и шиканирања. ...

Одбраната подготвува жалби за Јанакиески и за уште седум притворени

Адвокатите ги подготвуваат жалбите за осумтемина на кои синоќа им беше одреден притвор во најновата истрага на Обвинителството за организиран криминал. Од затворот во „Шутка“...

ЕКСКЛУЗИВНО: Црвенковски бил ставен во „Турбина“ во УБК, и прислушуван заедно со сопругата, телохранителот и Савова!

Освен „свиркачите“ Звонко Костовски и Ѓорѓи Лазаревски, кои ја открија аферата со масовното нелегално прислушување во УБК, за начинот на кој се вршело прислушувањето,...

Централен одбор на НСДП: Изборниот модел треба да се промени

НСДП донесе Одлука за распишување на внатрепартиски избори заради одржување на конференции за избор на органи и носители на функции во општинските организации. На седницата...

Во Охрид и Битола најмногу почувствуван земјотресот што ја погоди Албанија

Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје, денес околу 15 часот регистрирше земјотрес со епицентар 180 километри југозападно од Скопје, во соседна Албанија, кој...

Oпозицијата бара итно рушење на дивоградбите во Охрид

СДСМ и градоначалникот Константин Георгиески ја охрабруваат урбаната мафија во Охрид и покрај сериозната закана градот да ја загуби титулата од УНЕСКО, обвинува ВМРО-ДПМНЕ...

Мицкоски за К5: Со Пендаровски ќе седнам кога ќе им се извини на Македонците за Гоце Делчев (ВИДЕО)

Дел од ексклузивно интервју на Канал 5 со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во кое зборува за евроатлантските перспективи на Македонија, за метлата на...

Царовска: Со години ЛГБТИ заедницата во земјава беше невидлива, веќе нема да биде така

На првата парада на гордоста во нашата земја која денеска се одржа во Скопје свое обраќање имаше и министерката за труд и социјална политика, ...

Спасовски: Во државата одговорност мора да има за секој Спасовски: Во државата одговорност мора да има за секој | opserver.mk

Во државата одговорност мора да има за секој, изјави денеска министерот за внатрешни работи Иливер Спасовски, во коментар на случајот кој новинарот...
- Advertisement -spot_img

Latest news

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com