29.8 C
Skopje
Saturday, May 21, 2022
spot_img

CATEGORY

Македонија

По денешните избори во Шпанија уште поголема неизвесност за членството на С. Македонија во НАТО

Формирањето нова влада во Шпанија, а со тоа и ратификувањето на протоколот за зачленување на Северна Македонија во НАТО, се чинат уште понеизвесни од...

Директорите на ФЗО се сретнаа со делегација на Фондот за здравство на Црна Гора

Директорите на Фондот за здравствено осигурување, Ден Дончев и Орхан Рамадани денеска се сретнаа со претставници на делегацијата на Фондот за здравство од Црна...

Според опозицијата, не е професионално да се менува изборниот модел пред избори

Договарањето нов изборен модел на неколку месеци пред изборите е несериозно, непрофесионално и тоа не треба да го правиме, изјави генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ,...

ДУИ бара одложување на изборите до влез во НАТО

Невзат Бејта, потпретседател на ДУИ, смета дека предвремените парламентарни избори не треба да се оддржат на договорениот термин на 12 април по секоја цена,...

Охридски самит, експертите скептични за спроведувањето на договорите

Познавачите на политичките настани во регионов го гледаат со резерва Самитот во Охрид, на кој учествуваа лидерите на Северна Македонија, Албанија и Србија, вклучително...

Ивица Коневски: НЕМА НОВА ПАРТИЈА, јас сум за ВМРО ДПМНЕ и ќе победиме на избори

Постојат многу шпекулации во јавноста дека учествувам во формирање на некоја нова политичка партија. На креаторите на овие информации сакам да им порачам дека...

Случај „Дурмо турс“, возачот-сведок се премисли, во автобусот немало апарат за лажирање на брзината

Возач кој до пред четири месеци работел во „Дурмо Турс“, денеска како сведок за несреќата кај Ласкарци, фатен во лага. Бесник Халили пред  само...

Во ОХИС има опасен отпад кој може да предизвика хаварија на ниво на Скопје

Директорот на „Екоцентар 97" Владо Момировски кој се грижи за отстранување на опасните хемикалии од фабриката ОХИС и фирма која го чистеше опасниот материјал...

Фон дер Лајен: Макрон ѝ ја отвори на Русија вратата на западниот Балкан

Претседателот на Франција Емануел Макрон ѝ ја отвори на Русија вратата на западниот Балкан откако ги блокираше преговорите за пристапување на Албанија...

(Видео) Постигнат е договор за зголемување на платите на здравствените работнии

Постигнат е договор за зголемување на платите на здравствените работници и соработници, почнувајќи од февруари в година. Платите на лекарите специјалисти се зголемуваат 25 проценти,...
- Advertisement -spot_img

Latest news

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com