-7.2 C
Skopje
Saturday, January 22, 2022
spot_img

CATEGORY

Македонија

ОЈО контра Заев: Нема истрага за „Кики и Коки“

Од Основното јавното обвинителство информираат дека за случајот во кој, според шпекулациите кои постојат во јавноста, сопственик на медиум рекетира и изнудува пари од...

Владините службеници отсега ќе внимаваат што сплоделуваат на сицијалните мрежи

Јавните и кабинетските службеници коишто работат на односите со јавност треба да ја кажуваат вистината, да бидат непристрасни, да бидат внимателни во...

Вечерва ќе пукне ВЛАДИН СКАНДАЛ ОД НЕКОЛКУ МИЛИОНИ ЕВРА!

Во скандалот за кој засега неофицијални информации доаѓаат до колумнист на expres.mk се инволвирани еден висок владин функционер, едно раководно лице во државен ентитет во сопственост...

Ристовски: Очекуваме најдоцна во септември да го донесеме законот за СЈО

Се надевам дека ќе се усогласиме со опозициската ВМРО-ДПМНЕ и очекуваме најдоцна во септември да го донесеме законот за Специјалното јавно обвинителство, изјави заменик...

Калајџиев: Судството мора да пресече по право, а не по политика

Cудството треба да престане да чека одлуки од политиката, но како што гледам и колку ја сфаќам работата се чека практично донесување на овој...

Бубевски: СЈО го држат во некаква вештачка кома

Но, и разбирливо е сето ова, затоа што и законодавецот и општеството во овој момент Специјалното Јавно Обвинителство го држат во некаква вештачка кома. –...

Заев: Се води истрага за наводите за изнудување пари

Премиерот Зоран Заев денеска одговарајќи на пратеничко прашање за наводни изнудувања на пари од бизнисмен и поранешен градоначалник на скопска општина од страна на...

Уште девет земји не го ратификувале протоколот за членство во НАТО, се очекува постапките да завршат до есен

Претседателот на Собранието, Талат Џафери на денешната средба со новинарите рече дека уште девет земји не го ратификувале протоколот за членство на нашата земја...

Шекеринска: Одлуката на ЕУ за одлагањето на датумот не е „најдобрата политика“

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска во интервју за европскиот веб портал Еурактив порачува дека одлагањето на одлуката за почеток на преговори со Северна Македонија...

Димитров и Захариева денеска во Софија повторно за Гоце Делчев и датумот за чествување

Министерот за надворешни работи Никола Димитров кој од вчера престојува во Бугарија на покана на вицепремиерката и министер за надворешни работи Екатерина Захариева за...
- Advertisement -spot_img

Latest news

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com