29.8 C
Skopje
Saturday, May 21, 2022
spot_img

CATEGORY

Македонија

Млад скопјанец преживува голгота, неговиот татко бара помош од хуманите луѓе (ВИДЕО)

Ова е 19-годишниот Незир Чајани од Скопје. Незир пред пет месеци останал неподвижен. Тој со своите пријатели отишол на езерото Матка, но за жал,...

Владата ја одржа својата седница во Тетово, во фокусот локалните инфраструктурни проекти

Владата на Република Северна Македонија вечерва ја одржува својата редовна 165-та седница во Тетово, како втора од 10 седници што во наредниот период ќе...

Марија Максимова, педагог: Мојот најголем успех се моите ученици

Работењето со деца кои ја сакаат музиката е вистинска забава, во која наставникот ја користи целата своја креативност да им помогне да го изучат...

Макрон го уверил Пендаровски дека не нуди алтернатива на ЕУ за Скопје, но бара време

– Претседателот на Северна Македонија Стево Пендаровски, по средбата со неговиот француски хомолог Емануел Макрон, порача дека има „отворен и динамичен“ разговор, но гаранции...

Премиерот Заев на годинашниот Самит во Солун

Премиерот Зоран Заев ќе учествува на годинашниот Самит во Солун, кој под покровителство на претседателот на Република Грција, Прокопиус Павлопулос, ќе се одржи на...

Кочо Анѓушев: Ќе си го доработам мандатот, и се повлекувам од политиката

Во вчерашното гостување во емисијата Топ тема на Телма Вицепремиерот Кочо Анѓушев ја шокираше јавноста со изјавата дека се повлекува од политиката. Анѓушев најави негово...

Почувствуван земјотрес во Битола

Земјотрес со интензитет од 3,3 степени според Рихтеровата скала е регистриран попладнево во северниот дел на Грција, кој бил почувствуван и од жителите на...

Арменд Арслани именуван за нов заменик-министер за здравство

Собранието на денешната 120-та седница со 62 гласа „за“ и 17 „против“ го именува Арменд Арслани за нов заменик-министер за здравство. Арслани, кој доаѓа од...

Кефалојанис: Одлагањето на стартот на преговорите не треба да ги разочара Скопје и Тирана

Донесувањето одлука за старт на преговорите за членство на Северна Македонија и Албанија во ЕУ е одложено за мај 2020 и тоа не треба...

Вработувањата во администрацијата ќе продолжат

Вработувањата во јавната администрација нема да се стопираат туку напротив тие ќе се зголемат . Министерот за информатичко општество Дамјан Манчевски не е информиран...
- Advertisement -spot_img

Latest news

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com