-8.2 C
Skopje
Tuesday, January 25, 2022
spot_img

CATEGORY

Македонија

Полицаецот кој „падна“ за 20 евра мито доби 8 дена притвор

Надлежен судија на претходна постапка му одреди мерка притвор во времетраење од 8 дена за приведениот А.Б.(50), полициски службеник вработен во Регионалниот центар за...

Сопругот на Јанкулоска бара разрешување на судијката Кацарска

Адвокатот Влатко Илиевски, сопруг на поранешната мнистерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска осудена за случајот „Тенк", денеска на седница од Судскиот совет побара разрешување...

Богојески: Господине Никола, помина времето на Вашиот арамиски концепт, време е за Македонски концепт

Активистот на ВМРО-ДПМНЕ и промотор на новиот „Македонски концепт“, Петар Богојески жестоко одговори на вчерашните обвинувања од Никола Груевски дека реформаторите биле „помагачи“ на...

Катица Јанева донесена во обвинителството на распит за “Рекет”

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева која е третоосомничена за случајот „Рекет“, околу пладне со полициско возило и придружба од КПУ Затвор Скопје каде...

ДА УЧАТ ЗАНАЕТ ИЛИ ДА СЕДАТ ДОМА: Што со над 50.000 невработени кои се со основно или без образование?

Повеќе од 50.000 од невработените луѓе во Македонија имаат завршено само основно, или пак немаат ниту основно образование, покажуваат статистиките на Агенцијата за вработување. Вкупно 52.795...

Советникот на ДУИ ги брани дивоградбите во Охрид: Да излеземе на протест!

Советникот на ДУИ, Нефи Усеини се огласи на својот профил на „Фејсбук“ и повика на протести против акцијата на Општина Охрид за уривање на...

Судењето за „Маџар телеком” одложено за 30 септември

Случајот против поранешните генерален и финансиски директор на Македонски телеком, Атила Сендреи и Ролф Плат, како и други две лица за злоупотреба на службената...

Денеска во Њујорк средба Заев-Мицотакис

Премиерот Зоран Заев кој со владина делегација престојува во Њујорк на 74. Генерално собрание на Обединетите нации денеска ќе се сретне со грчкиот премиер...

Ципрас и Заев пак заедно на конференција на „Економист“ во Скопје

Лидерот на СИРИЗА и поранешен премиер на Грција, Алексис Ципрас, следниот вторник, на 1 октомври ќе биде во Скопје, на конференцијата посветена на Западен...

Нови рочишта за „Титаник“ и „Маџар телеком“

Bо Основниот кривичен суд во Скопје за денеска се закажани нови рочишта за предметите „Титаник“ и „Маџар телеком“ на СЈО, кои ги презеде Јавното...
- Advertisement -spot_img

Latest news

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com