15.8 C
Skopje
Monday, October 25, 2021
spot_img

CATEGORY

Македонија

Спасовски: МВР без налог од судот не може да знае каде е Јанева

МВР без налог од судот или обвинителството не може да знае каде е Катица Јанева. Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, одговарајќи на новинарско прашање изјави...

Мицкоски на состанок со БЕСА: „Ја договоривме заедничката борба против актуелната власт“

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски заедно со генералниот секретар Игор Јанушев оствари средба со претседателот на Движењето БЕСА Биљал Касами и генералниот секретар Арјанит...

ОТА во моментов следи 159 комуникации, можно е некои да се поврзани со „Рекет“

Оперативно-техничката агенција – ОТА во моментов активно следи 159 комуникации, а постои можност некои од нив да се поврзани со најновиот случај „Рекет“, изјави...

Скандалот со рекетарско-политичко-судско-медиумскиот октопод добива нови димензии, a Јанева бега од соочување со јавноста

Претседател на Унија на жени на ВМРО-ДПМНЕ, Благица Ласовска обвини дека скандалот со рекетарско – политичко – судско – медиумскиот октопод секој ден добива...

Пендаровски: Вистинското место за лидерска е кај шефот на државата

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски смета дека вистинското место за лидерската средба е кај шефот на државата. „Не би сакал да ја...

СДСМ: Со тоа што побегна од лидерската средба и од разговор за Изборниот законик, Мицкоски потврди дека се плаши од избори

Да беше навистина за предвремени избори Мицкоски ќе дојдеше да разговара за Изборниот законик и препораките на ОДИХР. Со тоа што побегна од лидерска, Мицкоски...

Апостолакис за МИА: И двете страни да ги извлечат позитивните работи од Договорот од Преспа

Да се погрижиме да се спроведе Договорот од Преспа онака како што е потпишан и сите ние да ги извлечеме позитивните работи од него,...

48 мигранти фатени во камион кај Гевгелија

Вчера кај базата на „Македонија пат“-Гевгелија, полициски службеници дале знак за запирање на товарно возило „мерцедес атего“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Ж.В....

Северна Македонија и Јужна Кореја воспоставија дипломатски односи

Јужна Кореја официјално воспостави дипломатски односи со Северна Македонија, објави Министерството за надворешни работи во Сеул, пренесе новинската агенција „Јонхап“. Коминикето за воспоставување дипломатски односи...

Рускоска: Имаме сознанија за други случаи на рекет на осомничените

Oбвинителката Вилма Рускоска изјави дека засега нема нови моменти во истрагата за случајот „Рекет“. Според неа, има сознанија и за други случаи на уцени...
- Advertisement -spot_img

Latest news

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com