8.8 C
Skopje
Sunday, November 28, 2021
spot_img

CATEGORY

Македонија

Ѓоргиевски ѝ одговори на Ременски: Статусите ги постирате од телефоните што ги „изгубивте“?

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Орце Ѓорѓиевски на својот фејсбук профил одговори на прозивките од страна на Фросина Ременски. Бидејќи сум јавно прозван од дотичната,...

Избеганиот ексначалник Грујевски работел како пекар во Грција

Министерството за правда нема механизам како да ги врати од Грција, поранешниот началник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски и неговиот колега Никола...

Нова еколошка катастрофа му се заканува на Охрид

Студенчишкото блато не смее да се третира како нечиј двор, или паркинг за неколку ситни капиталисти за кои Блатото е поплавена ливада на која...

Заев контра Филипов за „Macedonia the GReat”: Зошто за сите да не биде Македонија?

Премиерот Заев контра претседателот на грчко-македонската експертска комисија Филипов: додека за вториот е важна одредбата од преспанскиот договор дека ниедно име на трговска марка...

Дали Мицотакис (ќе) го почитува Преспанскиот договор?

Откако пред неколку дена во Солун грчкиот премиер Мицотакис ја промовираше маркетиншката кампања „Macedonia the GReat“за грчките производи од регионот Македонија, премиерот Заев вели...

САД и Франција со поддршка за пристапувањето на Северна Македонија во ЕУ

Американскиот државен секретар Мајк Помпео и францускиот министер за надворешни, Жан-Ив Ле Дриан, на маргините на министерскиот состанок на Глобалната коалиција за пораз на...

Солза Грчева: Macedonia is GReat е добар повод да се запали договорот

Macedonia is GReat е добар повод да се запали договорот, порача претседателката на партијата „Глас за Македонија, Солза Грчева. Таа  на својот Фејсбук профил...

Францускиот нон-пејпер на разгледување во Владата, Париз бара новата методологија да се објави до јануари 2020

Обновениот пристап во процесот на проширување на Европската унија што го бара Франција, во кој владеењето на правото и темелните права остануваат во прв...

160 животи згаснуваат годишно во сообраќајни несреќи во земјава

17 ноември е светски ден на сеќавање на жртвите од сообраќајни незгоди, на милионите лица кој изминатите години трагично го загубија животот на патиштата...

Зеколи: Гестот на Грција со Macedonia the GReat е понижувачки

Политичкиот аналитичар и поранешен македонски амбасадор Арсим Зеколи е разочаран од отстуството на секаква реакција откако грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис вчера го...
- Advertisement -spot_img

Latest news

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com