-9.2 C
Skopje
Thursday, January 20, 2022
spot_img

CATEGORY

Македонија

Шентоп: Турција е вечен пријател на Северна Македонија

Република Турција е вечен пријател на Република Северна Македонија, а споделените историски и културни вредности уште повеќе ги зближуваат двете земји, рече Мустафа Шентоп,...

Милошоски: СКАНДАЛОЗЕН ДОПИС НА ЗАЕВ ДО ВЕНЕЦИЈАНСКА КОМИСИЈА, Премиерот пишал ЛАГИ ЦРНО НА БЕЛО!

Пратеникот АНтонио Милошоски објави документи со кои го поткрепува тврдењето дека премиерот во заминување ЗОран Заев ја излажал и Венецијанската комисија. Неговиот пост ви...

(ВИДЕО) „Генетска“ Саботажа

„Генетска Саботажа“, емитувана на 20 декември 2019 година (петок) на ТВ Алсат-М во емисијата „360 степени“. https://youtu.be/5Mgcje1mqY4

Претседателот на турското Собрание во посета на земјава

Претседателот на Големото национално собрание на Република Турција, Мустафа Шентоп денеска престојува во посета на земјава. Шенол ќе оствари тет-а-тет средба со претседателот на Собранието,...

Состанок за унапредување на соработката на земјите од Западен Балкан

Премиерот Зоран Заев денеска во Тирана, Република Албанија, ќе учествува на Состанокот за унапредување на соработката на земјите од Западен Балкан каде со домаќинот,...

ДУИ денеска ќе го одржи четвртиот конгрес

Демократската унија за интеграција (ДУИ) денеска во Скопје ќе го одржи четвртиот партиски конгрес. – По изборот на речиси 100 проценти целосно нови претседатели на...

Честитка од претседателот Пендаровски по повод Денот на наставата на турски јазик

Претседателот Стево Пендаровски, по повод одбележувањето на 21 декември – Денот на наставата на турски јазик, упати честитка до припадниците на турската заедница во...

ВМРО-ДПМНЕ: Власта не го решава проблемот со загадувањето затоа што профитот и бизнисите и се пред здравјето на граѓаните.

Власта на СДСМ не го решава проблемот со загадувањето затоа што профитот и бизнисите и се пред здравјето на граѓаните. Во депонијата „Дрисла“ се...

Скопјани денеска ќе ја прават најголемата елка од луѓе за Гинис

Плоштадот „Македонија“ во 13 часот ќе биде местото каде што скопјани ќе се обидат да постават нов Гинисов рекорд за најголема новогодишна елка во...

Шекеринска: Мицкоски бега од изборен дуел со Заев и тоа е поразително за секоја опозициона партија

Законот за одбрана го чека ветеното дво-третинско мнозинство, нидејќи ниту една партија немаше забелешки за истиот, но и бидејќи сите парламентарни партии...
- Advertisement -spot_img

Latest news

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com