10.8 C
Skopje
Sunday, October 24, 2021
spot_img

CATEGORY

Македонија

Над 180 казни за возачи во Скопје за брзо возење, алкохол и други прекршоци

Одделението за безбедност на сообраќајот при СВР Скопје вчера во периодот од 06.00 до 24.00 часот спроведе акциска контрола за откривање на возачи кои...

Следниот викенд почнува зимското сметање на времето

Ноќта сабота кон недела (26-ти и 27-ми октомври) часовниците треба да се вратат за еден час наназад. Поточно, во 3 часот после полноќ, се...

Премиерот Заев ќе се сретне со помалите коалициски партнери

Вечерва во 20 часот е закажана средба на премиерот Зоран Заев со помалите коалициски партнери. Се очекува пристигањето на лидерите на партиите во претседателската...

МИЛЧИН СО КРИТИКА ЗА ЗАЕВ: “Мајката, владата ќе распише избори за нов нapод зашто постоечкиот не е на висината на задачата”

Поранешниот директор на Сopос Македонија Владимир Милчин продолжува да ја критикува политиката на Заев. Во коментар на видеопораката на премеирот дека промените не ги...

Телма: Ременски сменила телефон пред истрагата за „Рекет“

Фросина Ременски, актуелна потпретседателката на Собранието и поранешна почесна потпретседателка на „Меѓунароидниот сојуз“ на Боки 13, имала два телефони: „Итрагата утврдила дека еден од апаратите...

„Ла верита“ со нови обвинувања за Заев и за Русковска, тие со демант

Италијанскиот весник Ла верита, кој ги пушти снимките за „Рекет“ сега објавува дека премиерот Зоран Заев преку телефонски повик до Вилма Русковска „замешал прсти“...

Лидерите пристигнаа на средба кај Пендаровски

Лидерите на политичките партии попладнево пристигнаа во вилата Водно, каде почна лидерската средба. Средбата ја свика претседателот Стево Пендаровски откако земјата не доби датум за...

Дали Заев сака брзи избори со скратена пржинска влада?

Премиерот Заев вчера рече дека ќе го почитува тоа што е договорено но не кажа колку би траела техничката влада во која тој...

Груевски на ФБ: Одлуката на Заев за предвремени избори во неговите очи е последната “сламка за спас”

Поранешниот премиер на Република Македонија Никола Груевски се огласи со статус на социјалната мрежа Фејсбук. Вистинската причина заради која Заев се одлучи на брзи избори...
- Advertisement -spot_img

Latest news

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com