4 C
Skopje
Sunday, April 11, 2021

CATEGORY

Македонија

Заев се надева на позитивен исход од преговорите за ЈО, но подготвен е и за лидерска средба

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека се надева на позитивен исход од преговорите со опозицијата за Законот на јавно обвинителство, но и дека е...

РИСТОСКА: Не ја знаеме иднината на предметите на СЈО

бвинителкaта од СЈО Ленче Ристовска по завршување на средбата на работната група околу Законот за јавно обвинитeлcтво во куса изјава за медиумите кажа дека...

Нападнатиот доктор од Тетово е во добра состојба

Пациент од Голема Речица крвнички претепал кожен лекар во Клиничката болница во Тетово, кој сериозноста на повредите специјалистот е префрлен на скопските клиники. Министерот за...

Камбовски: ЈО може да ги преземе предметите на СЈО

Предметите на СЈО може да преминат во Јавното обвинителство и за тоа има законска основа, смета академик Владо Камбовски кој учествува на консултациите во...

Закажан па откажан состанок на Комисијата за именувања во гостиварскиот совет

Претседателот на Комисијата за верификација, мандатни прашања, избори и именувања во Советот на општина Гостивар Ујкан Идризи ќе бара одговорност од надлежните служби заради...

Министерот Исмаили ја посети НУ Музеј Куманово

Министерот за култура Хусни Исмаили, кој престојуваше во работна посета на НУ Музеј Куманово, заедно со директорот на оваа институција ја посети Куќата музеј...

Го нема писмото за активирање на оставката на Јанева

Советот на јавни обвинители не го добил дописот за активирање на условната оставка од специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, ниту пак имале сигнали дека...

Со звуците на полу-акустичната изведба на Leana Thaqi!

Оваа сабота ве покануваме да уживате во прекрасната атмосфера и амбиент на ресторанот Four, придружени со звуците на полу-акустичната изведба на Leana Thaqi! Не пропуштајте,...

Калајџиев: Јанева не ги донела предметите од Гевгелија за да ги предава на друг!

Универзитетскиот професор Гордан Кајалџиев е револтиран што на СЈО ќе му се стави клуч на врата и тоа, како што вели, без вистински обид...

ВМРО-ДПМНЕ: Зошто Кирацовски не е во притвор?

Истрагата за случајот „Рекет“ е компромитирана. Таа не ги исполнува очекувањата на правото и правдата, реагираат од опозицијата. „Од ден во ден Вилма Русковска се...
- Advertisement -

Latest news