Франција испрати таканаречен „нон-пејпер“ до земјите-членки на ЕУ

Франција испрати таканаречен „нон-пејпер“ до земјите-членки на ЕУ, барајќи „обновен пристап“ во процесот на проширување кон земјите од Западен Балкан....

Столтенберг: Државите кои се приклучуваат кон НАТО, како Македонија, мора да...

Државите кои се приклучуваат кон НАТО, како Северна Македонија, мора да имаат безбеден начин на комуникација, изјави генералниот секретар на Алијансата Јенс...

„Танјуг“: Франција е за постепен пристап и ревирзибилност на процесот

Постепено пристапување, отворање на структурни фондови на ЕУ, но и построга политика на условување и ревирзибилност на процесот на проширување се четирите...

Пајат: Историска грешка на ЕУ за Скопје и Тирана

Ние сметаме дека беше историска грешка на Европската унија да не оди напред со Северна Македонија и Албанија, рече амбасадорот на САД...

Сè уште не е формирана, а новата Агенција за информации од...

Иако сè уштe не е формирана, Агенцијата за слободен пристап до информациите од јавен карактер ја очекуваат 680 поднесени претставки за разгледување,...

Пендаровски: Макрон гарантираше дека новата преговарачка методологија ќе биде донесена најдоцна...

Претседателот Стево Пендаровски од неговиот француски колега Емануел Макрон добил гаранција дека новата преговарачка методологија ќе биде донесена најдоцна до март, тоа...

МЗ: Најголемо зголемување на платите досега во здравството

Направено е најголемо зголемување на платите во јавното здравство досега. За две години направени се рекордни зголемувања во платите на здравствените работници,...

ЗМСТАС: Зголемувањето на платите да биде за сите, инаку ќе се...

Петнаесет проценти од одредената сума во буџетот, предвидено за зголемување на платите во здравствениот систем да биде линеарно за сите или пак...

Пендаровски: Ратификацијата на Протоколот за НАТО во нашето Собрание е техничко,...

Претседателот Стево Пендаровски денеска изјави дека не би сакал предвреме да зборува дали Собранието би се состанало повторно по распуштањето доколку Шпанија...

Дескоска: Наместо само за плати, судството да реагира и за застарените...

Министерката за правда Рената Дескоска попладнево на прес-конференција ги повика судиите и вработените во судската администрација наместо само за плати да го...

Follow us...

3,064FansLike
138FollowersFollow
409FollowersFollow
1,810SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Најнови Вести

Јанушев: Ќе коалицираме со сите што ќе ја прифатат нивната изборна програма

ВМРО-ДПМНЕ ќе коалицира со сите што ќе ја прифатат нивната изборна пропграма вели генералниот секретар на партијата Игор Јанушев за емисијата „Трилинг“.

Ѓоргиевски ѝ одговори на Ременски: Статусите ги постирате од телефоните што ги „изгубивте“?

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Орце Ѓорѓиевски на својот фејсбук профил одговори на прозивките од страна на Фросина Ременски.

Избеганиот ексначалник Грујевски работел како пекар во Грција

Министерството за правда нема механизам како да ги врати од Грција, поранешниот началник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски и неговиот ...