Мицкоски: Македонија може и умее подобро, тоа го заслужува нашиот народ

Претседателот на МВРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски  во Охрид ги слушна проблемите на охриѓани во рамките на Разговорите за обнова на Македонија.

Градоначалникот Анастасов: НЕ за нов рудник во Пробиштип!

Општина Пробиштип ќе даде негативно мислење за отворање на нов рудник за злато и сребро „Плавица“, најави градоначалникот Драган Анастасов. Тој забележува...

Битиќи на граѓанска трибина во Велес: ВМРО-ДПМНЕ годишно градеше по 15...

СДСМ верува во принциите на солидарност и концептот едно општество. За разлика од ВМРО-ДПМНЕ која не гласаше за Законот за минимална плата,...

Скопје е 11-ти најзагаден град во светот

На листата на air visual, Скопје денеска е на 11 место по загаденост во светски рамки. Освен Скопје, високо загаден воздух денеска...

Обезбедени 6.000 тони сол за зимско одржување на скопските улици

За претстојната зимска сезона за улиците во Скопје се обезбедени 6.000 тони индустриска сол, од кои 2.000 тони се залиха од ланската...

Мицкоски: Европеизација одвнатре за да бидеме конкурентни во Европа

– ВМРО-ДПМНЕ се реорганизира и доекипира и се поголем е бројот на луѓе од различни политички провиненци што ни пристапуваат, така што...

Заев на трибина „На прав пат“ во Велес: Во јануари ќе...

Во јануари ќе станеме 30-та членка на НАТО, уверува премиерот Зоран Заев кој денеска се обрати на трибини од кампањата...

Милошоски: 10 до 15 години ќе бидат потребни за членство во...

Десет до петнаесет години би биле потребни за целосно члнество во ЕУ со новата методологија која ја предлага Франција, вели пратеникот од...

НСП на протест бара поголема плата за полицајците и нов колективен...

Независниот синдикат на полицијата предводен од Гоце Делчев Тодев излезе на протестен марш пред Владата со барање да се признае нов колективен...

Шилегов: Од понеделник ќе се возобнови дрворедот на ул. „Максим Горки”

Подигаме нов дрворед во срцето на Скопје. Нови 26 високо квалитетни јавори ќе го красат нашиот град, објави градоначалникот на Скопје Петре...

Follow us...

3,064FansLike
138FollowersFollow
409FollowersFollow
1,810SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Најнови Вести

Јанушев: Ќе коалицираме со сите што ќе ја прифатат нивната изборна програма

ВМРО-ДПМНЕ ќе коалицира со сите што ќе ја прифатат нивната изборна пропграма вели генералниот секретар на партијата Игор Јанушев за емисијата „Трилинг“.

Ѓоргиевски ѝ одговори на Ременски: Статусите ги постирате од телефоните што ги „изгубивте“?

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Орце Ѓорѓиевски на својот фејсбук профил одговори на прозивките од страна на Фросина Ременски.

Избеганиот ексначалник Грујевски работел како пекар во Грција

Министерството за правда нема механизам како да ги врати од Грција, поранешниот началник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски и неговиот ...