СЈО ќе стане историја, ама не и случаите од „бомбите“

Прогонот за кривичните дела што се поврзани со неовластеното следење на комуникациите во периодот од 2008 до 2015 година е само една...

Заев: Прифатени се многу препораки од опозицијата, можно е решение за...

Премиерот Зоран Заев смета дека може да се приближат ставовите околу новиот закон за Јавното обвинителство и оти голем дел од препораките...

ЗНМ за случајот со новинарот Златев: Уставот го гарантира правото за...

Здружението на новинари соопшти дека со интерес го следи случајот со новинарот Љупчо Златев, кој денеска беше повикан во просториите на СВР...

Ќе се бара простор за мисија на Македонија како полноправна членка...

Комитетот за интеграција на Република Северна Македонија во НАТО, вчера попладне одржа седница, со која претседаваше премиерот Зоран Заев. На седницата, членовите...

Препораки за граѓаните кои ќе одат на аџилак во Саудиска Арабија

Државниот санитарен и здравствен инспекторат (ДСЗИ) во врска со претстојните патувања на граѓани на Северна Македонија од исламска вероисповед, на аџилак во...

Владата најави борба против лажните вести и ширењето дезинформации

„Дезинформациите се еден од главните предизвици за демократијата во 2019 година и алатка за манипулација со граѓаните. Злоупотребата на технологијата за...

Се регулира бесплатната правна помош за децата

Министерството за правда подготви измени и дополнувања на Законот за правда за децата со цел да го усогласи со Законот за бесплатна...

Миле Јанакиески однесен во приватна болница

Миле Јанакиески од истражниот затвор во Шуто Оризари е пренесен во приватна болница каде што треба да се види дали ќе му...

Продолжува сончевото и топло време

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, најизразен вдолж Повардарието.

Без струја утре делови од Аеродром, Центар и Карпош

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа утре без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од општините Аеродром, Центар и Карпош,...

Follow us...

3,064FansLike
138FollowersFollow
409FollowersFollow
1,810SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Најнови Вести

Јанушев: Ќе коалицираме со сите што ќе ја прифатат нивната изборна програма

ВМРО-ДПМНЕ ќе коалицира со сите што ќе ја прифатат нивната изборна пропграма вели генералниот секретар на партијата Игор Јанушев за емисијата „Трилинг“.

Ѓоргиевски ѝ одговори на Ременски: Статусите ги постирате од телефоните што ги „изгубивте“?

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Орце Ѓорѓиевски на својот фејсбук профил одговори на прозивките од страна на Фросина Ременски.

Избеганиот ексначалник Грујевски работел како пекар во Грција

Министерството за правда нема механизам како да ги врати од Грција, поранешниот началник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски и неговиот ...