16.8 C
Skopje
Sunday, October 2, 2022
spot_img

CATEGORY

Македонија

АВМУ: Рашковски со директен притисок врз медиумите

Во врска со изјавата на генералниот секретар на Владата Драги Рашковски дадена на денешната прес-конференција дека ќе покрене тужби против новинари и медиуми, Агенцијата...

Кадровски назначувања во ВМРО-ДПМНЕ, функција доби и Марјан Ристески

ВМРО-ДПМНЕ објави дека се именувани нови претседатели на партиските комисии, а поранешниот градоначалник на Прилеп, Марјан Ристески, ќе биде на чело на таа за...

Јанакиески вели дека штрајкува со глад во притвор ама му носат пакети со храна

Миле Јанакиески во затворот изјавил дека штрајкува со глад во Истражниот затвор во Шутка. Како што дознаваме од затворот, тој ја одбивал затворската храна,...

Ѓорчев: Фијаско на владата на Заев, 2018 година има најлош наталитет и демографија во историјата

За време на оваа влада Зоран Заев и Мила Царовска 2108 година, минатата година е година со убедливо најлош, најкатастрофален наталитет и демографија во...

Рашковски најави кривична пријава против Чепуњовски и тужби за клевета против повеќе лица

Генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски најави дека утре ќе поднесе кривична пријава за неовластено снимање против Климент Чепуњовски, како и тужби за клевета...

Евролибералите бараат преговорите со РС Македонија да почнат до крајот на годината

Северна Македонија постигна неверојатен успех во изминатите две години, претворајќи се од авторитарно општество во отворена демократија. Успесите во решавањето на проблемите со соседите...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата ќе ја задолжи државата за 10 милиони евра

Зоран Заев расипнички ја управува државата. Министерството и владата со кои управува Заев ќе ја задолжат Република Македонија за 10 милиони евра. Секое четиричлено...

Меркел: Германија силно ја поддржува европската перспектива на Западниот Балкан

Германија цврсто стои зад европската перспектива на Западниот Балкан и ги поддржува земјите од тој регион во нивните реформски напори, соопштија од кабинетот на...

Железничкиот сообраќај на релација Скопје – Куманово неколку дена во прекин

Железничкиот сообраќај на релација Скопје – Куманово (Табановци) и во обратен правец ќе биде во прекин во следните неколку денови, поради излизгувањето на вагони...

Децата дневно на интернет од два до девет часа

Девет проценти од малолетниците во просек дневно поминуваат повеќе од девет часа на интернет, 41,2 проценти од два до пет часа, а до два...
- Advertisement -spot_img

Latest news

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com