5.8 C
Skopje
Wednesday, October 5, 2022
spot_img

CATEGORY

Македонија

Брегу: Одложувањето пристапни преговори со Северна Македонија и Албанија е ризик

Европската унија секогаш ќе биде недовршена работа без Западен Балкан, а цената на стагнацијата и натамошно одложување на пристапни преговори со Албанија и Северна...

Продолжуваат рочиштата за „Титаник“ и „Тврдина 2“

Денеска во Основниот кривичен суд во Скопје треба да продолжат нови рочишта за случаите „Титаник“ и „Тврдина 2“ на Специјалното јавно обвинителство. Случајот за изборни...

За разрешувањето на Јанева ќе се расправа утре, се бара декласификација на извештајот

За евентуалното разрешување на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева ќе се расправа утре, за кога е закажана седницата на собраниската Комисија за прашањата на...

Ременски на распит за „Рекет“

Денеска во Обвинителството за организиран криминал и корупција исказ за случајот „Рекет“ треба да даде и пратеничката на СДСМ, Фросина Ременски. Претходно исказ дадоа...

На Кежаровски нема да му се суди за „Ликвидација“ поради застареност

На судијата Валентин Зафиров, новинарот Томислав Кежаровски, адвокатот Сашко Лазаров и Јане Павловски нема да им се суди за „Ликвидација“ поради застареност. Обвинителката од...

Фросина Ременски утре ќе дава исказ за „Рекет“

Потпретседателкта на Собранието и пратеничка на СДСМ, Фросина Ременски, утре ќе даде исказ во Јавното обвинителство за случајот „Рекет“, објавуваат македонските информативни портали. Нејзиното име...

Централен регистар: Извршен е упад во компјутерскиот систем, податоците не се загрозени

Централниот регистар на Република Северна Македонија потврдува дека е извршен упад во компјутерскиот систем и потенцира дека при упадот воопшто не се нарушени состојбата...

Приведен поранешниот пратеник Јосифовски, осомничен е за упад во компјутерски систем

Поранешниот пратеник од редовите на НСДП Љубомир Јосифовски синоќа бил приведен и однесен на распит во полициската станица Беко. Како што потврдуваат од МВР...

Судот го одби предлогот за изземање на Јанева и Стефанова од „Траектoрија“

Судењето за постапката за избор на компанија за изградба на автопатиштата Миладиновци – Штип и Кичево – Охрид „Траекторија" на СЈО продолжува на 16...

Изменет сообраќаен режим до четврток поради „ФИС ролер ски куп”

На 03, 04 и 05.09.2019 (вторник, среда и четврок) од 09.00 до 11.30 часот, ќе има посебен сообраќаен режим на булеварот „Илинден", при што...
- Advertisement -spot_img

Latest news

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com