31.8 C
Skopje
Wednesday, August 17, 2022
spot_img

CATEGORY

Македонија

Антикорупциска побарала М-НАВ да ги достави документите од набавката на радарскиот систем

Државната комисија за спречување корупција доставила барање до М – НАВ да им ги достават сите документи во врска со тендерот за радарскиот систем...

Алтмајер: Северна Македонија и Албанија не се подготвени за членство во ЕУ

Германскиот министер за економија, Петер Алтмајер, изјави дека Северна Македонија и Албанија напредуваат, но сè уште не се подготвени за членство во ЕУ, бидејќи...

Заев: Очекуваме ЕУ да го исполни ветувањето за стартот на преговорите

Северна Македонија ги оствари сите препораки на Европскиот совет од јуни 2018 година и ја добивме најсилната препорака за отпочнување на преговорите за членство...

СВР Тетово апелира да не се користи оружје на свадбите

Секторот за внатрешни работи Тетово денеска упати апел до граѓаните да не употребуваат огнено оружје на семејните веселби и свадби со оглед дека минатите...

Царовска во посета на Кичево: Со социјалната реформа овозможуваме подобар живот за нашите најранливи граѓани

Со социјалната реформа овозможуваме подобар живот за нашите најранливи граѓани, изјави министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, која вчера беше во работна...

ВМРО-ДПМНЕ: Рашковски ученик во корупцијата на Заев, затоа и не го менува

Провизии во една правна држава не смее да се договараат ниту во четири очи како што целата јавност виде дека Заев практикува во случајот...

Ќе се намали гужвата, се отвора нов граничен премин кон Грција

Владата на денешната седница го разгледа предлог-законот за ратификација на Спогодбата со Грција за отворање нов граничен премин меѓу двете земји кој ќе ги...

Привремен сообраќаен режим на мостот „Гоце Делчев”

На мостот „Гоце Делчев" денеска и утре ќе биде воведен привремен сообраќен режим поради изведување комплексни градежни активности. – Поради изведување градежни активности за реконструкција...

Проширувањето не е приоритет на новата комисија но Хан се надева дека се уште има време за датум

Се поизвесно е дека на агендата на новата Европска комисија проширувањето на унијата може да падне на дното на агендата. Еврокомесарот Хан оптимистички вели...

Мишиќ: Ресторан Фоур, лидер во Македонија

Скопје, 4 јули - Zurnal.mk - Еден од најпознатите готвачи на Балканот, Саша Мишиќ во едно ексклузивно интервју за Новинската Агенција Журнал зборуваше за...
- Advertisement -spot_img

Latest news

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com