17.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022
spot_img

CATEGORY

Македонија

Топлото време ги зголемува ризиците од труење со храна – избегнувајте мајонез, кечап, крем салати и сосови

Новото најавено зголемување на дневните температури, кои според метеоролозите во одредени региони ќе надминат 40 степени Целзиусови, ги зголемуваат ризиците од појава на труење...

Евробарометар: Македонците се за ЕУ, најголем проблем им се економијата и невработеноста

Довербата на граѓаните на Северна Македонија во ЕУ е 57 отсто и бележи намалување од шест отсто во однос на есента минатата година. Сепак,...

Времето денес сончево и топло со температура до 36 степени

Времето денеска ќе биде сончево и потопло со слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе биде помеѓу 10 и 19, а максималната ќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ја штити Јанева поради информациите што таа ги има против него

Најнеспособната и најкорумпирана Влада предводена од аболицираниот Зоран Заев може само да соборува рекорди во однос на скандали во единица време. Криминалната власт никако...

Власта и опозицијата и натаму на своите позиции за законот за ЈО

Нема напредок во разговорите меѓу власта и опозицијата за законот за Јавно обвинителство, но и покрај тоа двете страни се отимисти дека компромис сепак...

Гужви на Табановце, Богородица и Дојран, се чека половина час

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози, информира АМСМ. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На...

Кирацовски: Не сме можеле да претпоставиме што прави нашиот познаник Бојан Јовановски

Поранешниот Генерален секретар на СДСМ и пратеник, Александар Кирацовски, изрази сомнеж дека во случајот „Рекет“ учествувале членови на владејачката партија и дека не можеле...

Стоилковски: Oбвинителството мора да одговори дали има поврзаност меѓу Боки 13 и Богоев при локалните избори

Октоподот не мирува, мирува само Русковска – обвинителството. Додека одмораат истовремено со Катица Јанева, октоподот и таканаречената невладина на владата за скандалот „Рекет" каде...

Антикорупциска ќе го испитува имотот на Василевски кој купи стан којшто Јанева не го замрзна

Антикорупциската комисија ќе го испитуа имотот на неодамна разрешениот директор на МЕПСО, Сашо Василевски. Предметот антикорупционерите го отворија на денешната седница. Отворањето на овој предмет доаѓа...

Потврдена затворската казна за дедото на Тамара

Љупчо Стојановски, дедото на малата Тамара, која почина откако државата не ја испрати навреме на операција на р’бетот во странство, останува со казна затвор...
- Advertisement -spot_img

Latest news

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com