МВР чека наредба да го бара осудениот специјалец Игор Спасов

Министерството за внатрешни работи се уште нема добиено наредба од Основниот суд во Штип за да постапува и да издаде потерница за...

Едно лице нападнато во спортска обложувалница

На 13.11.2019 во 23.05 часот во СВР Скопје, С.А.(21) од Скопје пријавил дека околу 23.00 часот во спортска обложувалница на булевар „12-та...

Дебата за иновациите и загадувањето на воздухот на Самитот „МАКЕДОНИЈА 2025“

Осмото издание на Самитот „Македонија 2025“ денеска продолжува со панел-дискусии за иновациите и нивното влијание врз животната средина, загадувањето на воздухот, нивото...

Шефот на германската дипломатија Хајко Мас во Скопје

Министерот за надворешни работи на Германија Хајко Мас во текот на денешната работна посета на Северна Македонија е планирано да има средби...

Заев: Тамара се извини за химната, тоа е потврда дека е...

Тамара се извини за пропустот со македонската химна на синоќешната прослава на Денот на независноста во Амбасадата на САД во Скопје и...

Рангелова: Ако ВМРО-ДПМНЕ сака победа треба да заборави на задкулисните игри

Не се согласувам со политиките на ВМРО-ДПМНЕ и со тоа не очекувам да бидам дел од кандидатите за пратеници, рече Даниела Рангелова...

Пендаровски и Шекеринска планираат распуштање на воените специјалци, Волците

Претседателот Стево Пендаровски и министерката за одбрана Радмила Шекеринска, планираат да го расформираат армискиот Полк за специјални операции, објавува  универзитетски професор, Александар...

Обвинителката Ленче Ристоска ќе го застапува „Талир 2″

Со овластување на државниот јавен обвинител Љубомир Јовески,  обвинителката Ленче Ристоска ќе го застапува предметот на СЈО  „Талир 2″ пред Кривичен суд.

Калајџиев: Лудост е зад „Рекет“ да стојат само Боки 13 и...

Гордан Калајџиев, универзитетски професор, при гостување на емисија во Новинската Агенција „Журнал“ на албански јазик, посочи дека зад „Рекет“ не може само...

Заев на средба со европскиот комесар Аврамопулос: Реформите во безбедносниот сектор...

Претседателот на Владата, Зоран Заев, придружуван од министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, вечерва се сретна со европскиот комесар за миграции, внатрешни...

Follow us...

3,890FansLike
138FollowersFollow
408FollowersFollow
1,820SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Најнови Вести

Пленковиќ: Новите правила што ги предлага Макрон за проширувањето – непотребни

Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ денеска изјави дека новите правила за проширувањето на ЕУ што ги предлага Франција се непотребни, бидејќи...

Партиски извори од СДСМ: Оливер Спасовски ќе биде технички премиер

Оливер Спасовски ќе го наследи Заев на премиерската функција во владата задолжена за организација на изборите дознава сител. Информацијата...

Села и Тимоние разговараа за „Нон Пејперот„ и ставот на Франција кон земјата

Тие разговараа за ставот на Франција кон Македонија и Албанија во однос на нивниот пат кон ЕУ и „Нон Пејперот„ на Франција...