Заев верува дека Франција нема да биде пречка за ЕУ, Тимоние...

Премиерот Зоран Заев верува дека Франција нема да биде пречка за добивањето на датумот за преговори со Европската Унија. Одговарајќи на новинарско...

И Груевски може да гласа на локалните избори во Унгарија

Независниот веб портал 24.hu јавува дека Никола Груевски се стекнал со право да гласа на локалните избори во Унгарија в недела. Тој...

Многу е важно да има завршница за „Рекет“, партијата ќе разговара...

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски во интервју за МИА говори за ризиците од враќањето на македонските државјани кои војувале во странски...

Димитров во Штип: НАТО нѐ носи во друштво на средени и...

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, синоќа во Штип учествуваше на панел-дискусија насловена „Улогата на Република Северна Македонија во НАТО“, која се...

Трошановски: Франција има подобрена перцепција за перформансите на земјава за почеток...

Перцепцијата на Франција околу перформансот за заслугите на Северна Македонија да започне преговори со ЕУ е подобрена, во споредба со летото, изјави...

Сончево со температура до 27 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе...

Пендаровски – Биерлејн: Билатерални односи меѓу двете држави кои се стабилни...

Претседателот Стево Пендаровски, денеска во рамки на официјалната посета на Република Австрија оствари средба со сојузната канцеларка Бригит Биерлејн која упати...

Захариева: Македонија и Албанија треба да бидат заедно во ЕУ

Бугарската влада го одобри предлогот за почеток на разговори за членство во ЕУ со РС Македонија и Албанија, објави вицепремиерката и министерка...

Заев најави мерки против осомничениот функционер на СДСМ

Премерот, Зоран Заев, одби да го коментира денешното соопштение од Јавното обвинителство, од каде информираа дека е проширена истрагата за случајот „Рекет“...

Османи: Кредибилитетот на ЕУ од денес во рацете на земјите членки

Нашите напори овде привршуваат, кредибилитетот на Европската Унија од денес е во рацете на земјите членки, порача вицепремиерот за европски прашања Бујар...

Follow us...

3,064FansLike
138FollowersFollow
409FollowersFollow
1,810SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Најнови Вести

Јанушев: Ќе коалицираме со сите што ќе ја прифатат нивната изборна програма

ВМРО-ДПМНЕ ќе коалицира со сите што ќе ја прифатат нивната изборна пропграма вели генералниот секретар на партијата Игор Јанушев за емисијата „Трилинг“.

Ѓоргиевски ѝ одговори на Ременски: Статусите ги постирате од телефоните што ги „изгубивте“?

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Орце Ѓорѓиевски на својот фејсбук профил одговори на прозивките од страна на Фросина Ременски.

Избеганиот ексначалник Грујевски работел како пекар во Грција

Министерството за правда нема механизам како да ги врати од Грција, поранешниот началник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски и неговиот ...